Bakırköy Mikro Cerrahi
30 Eyl 2019 Okuma: 93

Bakırköy Mikro Cerrahi

Yaşamın her alanında olduğu gibi tıp alanında da her dönemde ciddi gelişim yaşanmış; tanı ve tedavi süreçlerinin farklı uygulamalar ile gerçekleştirilmesi sağlanmıştır. Mikro cerrahi yöntemi de bu gelişim sürecinin olumlu bir sonucu olarak karşımıza çıkmaktadır.

​​​​​​​

Mikro Cerrahi Nedir?

Mikro; tanımında da anlaşılabileceği gibi gözle görülemeyecek kadar küçük olanı ele almaktadır. Bununla birlikte tıp alanında mikro cerrahi alanı ise uygulama alanına minimal bir şekilde değerlendirilmesi esas alınmaktadır.

Mikro cerrahi; insan vücudunda hemen hemen her ameliyat sürecinde uygulanabilen bir yöntemdir. Ancak günümüzde özellikle; beyin sinir cerrahisinde oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bakırköy Merkezinde Hangi Ameliyatlar Uygulanır?

Beyin, sinir ve omurilik cerrahisi alanında başvurulan ameliyatların birçoğunda mikro cerrahi uygulamasına başvurulmaktadır. Bu yöntem ile uygulanan ameliyatlar şu şekilde sıralanabilmektedir;

 •  Bel fıtığı ameliyatı
 •  Boyun fıtığı ameliyatı
 •  Bel kayması ameliyatı
 •  Kanal darlığı ameliyatı
 •  Ulnar oluk sendromu
 •  Peronal Sinir Tuzaklanması
 •  Hipofiz, beyin ya da omurilik bölgelerinde uygulanması gereken ameliyatlarda da mikro cerrahi uygulamasına başvurulmaktadır.

Mikro cerrahi ile uygulanan ameliyatlar son yıllarda oldukça sık tercih edilmektedir. Bu durumun nedeni ise hem hasta hem de cerrah açısından büyük avantajlar sağlamasıdır.

Mikro Cerrahi Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Mikro cerrahi yönteminin avantajları şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Uygulama sırasında anormal ve aşırı kanama riskinin önüne geçilmektedir.
 • Uygulama sırasında herhangi bir enfeksiyona maruz kalma riski minimum düzeydedir.
 • Uygulama sonrası iyileşme süreci kısadır. Hasta oldukça kısa zamanda günlük yaşamına dönebilmektedir.
 • Doktor açısından güvenli bir uygulama süreci sunmaktadır.
 • Uygulama süreci kısadır.
 • Hastanede kalış süresi kısadır, hatta bazı hastaların hastanede kalmasına ihtiyaç bulunmamaktadır.

Mikro cerrahi yönteminde de tıp alanında her uygulamada olduğu gibi birtakım risk faktörleri bulunmaktadır. Bu risk faktörleri açık ameliyata oranla çok daha azdır ancak bu ameliyat yöntem için tercih edilen doktorun mikro cerrahi alanındaki uzmanlığı ve yetkinliğinin mutlaka sorgulanması gerekmektedir.

mikro-cerrahi-yontemi-ile-nasil-ameliyat-yapilirMikro Cerrahi Yöntemi ile Nasıl Ameliyat Yapılır?

Mikro cerrahi yöntemi beyin, sinir ve omurilik cerrahisi alanında; uygulama alanında açılan küçük kesiler ile içeri girilerek gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte yüksek teknolojik görüntüleme cihazlarından faydalanılarak uygulama alanının görülmesi sağlanmaktadır.

Mikro cerrahi alanında uzmanlığı bulunan ve tecrübeli cerrahlara başvurulması ameliyatın çok daha konforlu ve güvenilir bir şekilde uygulanmasını sağlanmaktadır. Mikro cerrahi uygulamasının gerçekleştirilmesi; özel olarak geliştirilen cihaz ve ekipmanlar ile mümkün olabilmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

boyun-agrisinin-nedenleri

Boyun Ağrısının Nedenleri

Boyun ağrısının en önemli nedenleri arasında darbe, yanlış duruş pozisyonları, hareketsiz yaşam, stres ve yıpranma vardır....

Devamını Oku
kifoz-ameliyati

Kifoz Ameliyatı

Kifoz ameliyatı, omurgada bulunan eğriliğin aşırı belirgin olduğu durumlarda, ilaç ile kontrol edilemeyen ağrıların varlığında, nefes almakta güçlük yaşandığında gerçekleştirilmektedir. Omurga eğriliğini düzelterek sırtın görünümünün daha iyi ol...

Devamını Oku
bel-fitigi-olan-dagcilar-ve-yuruyusculer-icin-oneriler

Bel Fıtığı Olan Dağcılar İçin Öneriler

Doğa sporları yapan sporcuların lokomotor sistemin çeşitli noktalarında şikayetleri olmaktadır. Ayak, ayak bileği, diz, kalça ve tabi bel bu sporcuların en çok şikayet ettiği bölgelerdir....

Devamını Oku
Facebook
Twitter
Youtube
Spotify