Migren Ameliyatı
30 Eyl 2019 Okuma: 92

Migren Ameliyatı

Migren, genellikle ataklar halinde gelen yoğun bir baş ağrısıdır. Kişiyi, gündelik yaşamında da oldukça rahatsız edebilen bir durumdur. Migren sorunu, cerrahi yöntem ile tedavi edilebilmektedir. Çok yaygın olmasa da kullanılan bu teknik, oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Migren cerrahisinde merak edilen sorular ise şöyle:

Migren Ameliyatı Kesin Çözüm mü?

Migren cerrahisi, migren tedavisinde %90 oranında bir başarı sağlamaktadır. Migren cerrahisi ile hastalar ilaç kullanmadan, direk olarak uygulanan bu cerrahi yöntemlerle sağlıklarına kavuşabiliyor.

Migren Ameliyatını Kim Yapar?

Migren ameliyatları genellikle plastik cerrahlar veya beyin cerrahları tarafından yapılmaktadır. Plastik cerrahlarının yüz mimik kaslarının yapısına, endoskopik şekilde yapılan ameliyat yöntemlerine ve periferik sinir cerrahisi yöntemine hakim olması, bunda en önemli etkenlerdir.

Migren Cerrahisi Kalıcı Çözüm mü?

Migren ameliyatları üzerine yapılan araştırmalar, migren hastalarının ameliyat sonrasında 5 yıl boyunca kalıcı olarak kontrol altında tutuldukları taktirde, ağrıların tamamı ile geçtiğini gösteriyor. Migren cerrahisi, hastalar kontrollerini aksatmadığı ve titiz davrandığı sürece oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Migren Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Migren ameliyatı sonrasında hastalar aynı gün içerisinde taburcu olabilmektedirler. Operasyon sonrasındaki gece yoğun şekilde migren ağrısı hissedilmektedir. Fakat bu ağrı bir süre sonra geçer. Alın ve şakak bölgesinde geçici olarak meydana gelen morluklar oluşur.

Ameliyat Sonrası Yara İzi

Ameliyatta yapılan kesiler saç diplerinin içine ya da göz kapağının kıvrımına gizlenir. Ameliyat kesileri, kişiyi rahatsız etmeyecek şekilde küçüktür. Saç diplerine ve göz kıvrımlarına yapılan bu kesiler, kendilerini belli etmez ve dolayısıyla da büyük bir sorun yaratmaz. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

boyun-fitigindan-korunmanin-yollari

Boyun Fıtığından Korunmanın Yolları

Boyun fıtığından korunmak bizim elimizde. Günlük hayatımızda çok küçük noktalara dikkat edersek daha sağlıklı bir omurgaya sahip olabiliriz....

Devamını Oku
boyun-agrisinin-nedenleri

Boyun Ağrısının Nedenleri

Boyun ağrısının en önemli nedenleri arasında darbe, yanlış duruş pozisyonları, hareketsiz yaşam, stres ve yıpranma vardır....

Devamını Oku
hamilelerde-karpal-tunel-sendromu

Hamilelerde Karpal Tünel Sendromu

Hamilelerde karpal tünel sendromu görülmesinin nedenleri nelerdir? Hamilelerde görülen el bileğinde sinir sıkışmasının tedavisi nasıl yapılır?...

Devamını Oku
Facebook
Twitter
Youtube
Spotify