Migren Ameliyatı

Migren Ameliyatı

Migren, genellikle ataklar halinde gelen yoğun bir baş ağrısıdır. Kişiyi, gündelik yaşamında da oldukça rahatsız edebilen bir durumdur. Migren sorunu, cerrahi yöntem ile tedavi edilebilmektedir. Çok yaygın olmasa da kullanılan bu teknik, oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Migren cerrahisinde merak edilen sorular ise şöyle:

Migren Ameliyatı Kesin Çözüm mü?

Migren cerrahisi, migren tedavisinde %90 oranında bir başarı sağlamaktadır. Migren cerrahisi ile hastalar ilaç kullanmadan, direk olarak uygulanan bu cerrahi yöntemlerle sağlıklarına kavuşabiliyor.

Migren Ameliyatını Kim Yapar?

Migren ameliyatları genellikle plastik cerrahlar veya beyin cerrahları tarafından yapılmaktadır. Plastik cerrahlarının yüz mimik kaslarının yapısına, endoskopik şekilde yapılan ameliyat yöntemlerine ve periferik sinir cerrahisi yöntemine hakim olması, bunda en önemli etkenlerdir.

Migren Cerrahisi Kalıcı Çözüm mü?

Migren ameliyatları üzerine yapılan araştırmalar, migren hastalarının ameliyat sonrasında 5 yıl boyunca kalıcı olarak kontrol altında tutuldukları taktirde, ağrıların tamamı ile geçtiğini gösteriyor. Migren cerrahisi, hastalar kontrollerini aksatmadığı ve titiz davrandığı sürece oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Migren Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Migren ameliyatı sonrasında hastalar aynı gün içerisinde taburcu olabilmektedirler. Operasyon sonrasındaki gece yoğun şekilde migren ağrısı hissedilmektedir. Fakat bu ağrı bir süre sonra geçer. Alın ve şakak bölgesinde geçici olarak meydana gelen morluklar oluşur.

Ameliyat Sonrası Yara İzi

Ameliyatta yapılan kesiler saç diplerinin içine ya da göz kapağının kıvrımına gizlenir. Ameliyat kesileri, kişiyi rahatsız etmeyecek şekilde küçüktür. Saç diplerine ve göz kıvrımlarına yapılan bu kesiler, kendilerini belli etmez ve dolayısıyla da büyük bir sorun yaratmaz. 

İlgili Makaleler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Migren-agrilarini-tetikleyen-9-besin
Migren-agrilarini-tetikleyen-9-besin

Migren Ağrılarını Tetikleyen 9 Besin

Bazı yiyecek ve içecekler migren ağrılarına sebep ...

Devamını Oku
boyun-tutulmasinin-7-nedeni
boyun-tutulmasinin-7-nedeni

Boyun Tutulmasının 7 Nedeni

Boyun tutulmasına neden olan 7 faktör....

Devamını Oku
Beyin-anevrizmasi-ameliyati
Beyin-anevrizmasi-ameliyati

Beyin Anevrizması Ameliyatı

Beyin damar cidarında dışarı doğru baloncuk oluşum...

Devamını Oku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Youtube