Bel Fıtığı

bel-fitigi-nedir-belirtileri-nelerdir

Bel Fıtığı Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Bel Fıtığı Nedir, bel bölgesinde 5 tane omurga bulunur. İki omurga arasında yastıkçık görevini üstlenen yapıya disk denir..

Devamını Oku
bel-fitigi-ile-karistirilan-hastaliklar

Bel Fıtığı ile Karıştırılan Hastalıklar

Bel fıtığı ile karıştırılan hastalıklar nelerdir? Bel kireçlenmesi, kalça kireçlenmesi, fibromiyalji, diz kireçlenmesi, kalça kırığı, bel kırığı, faset eklem ağrısı, faset eklem sinovial kisti, spinal arteryovenöz malformasyonu nedir?..

Devamını Oku
bel-fitigi-tedavisi

Bel Fıtığı Tedavisi

Bel fıtığının seviyesine ve hastanın yaşadığı şikayetlere göre ameliyatlı ya da ameliyatsız bel fıtığı tedavisi tercih edilir...

Devamını Oku
bel-fitigi-ameliyati

Bel Fıtığı Ameliyatı

Bel fıtığı ameliyatı günümüzde mikro cerrahi yöntemi ile ameliyat edilmektedir. Bu yöntemin kullanıldığı tedavi sonrasında iyileşme süreci açık ameliyatlara göre çok daha konforlu ve kısadır...

Devamını Oku

Bel; insanın dik durmasını sağlayan ve hareket imkanı sağlayan önemli bir bölümdür. Omurga kemiklerinin son bulduğu bel bölgesinde çeşitli nedenler ile fıtık oluşumu gözlemlenmektedir. Bel fıtığı olarak adlandırılan bu problem; hastada oldukça yoğun semptomlara neden olmaktadır. Bel fıtığı tedavisine karar verilmeden önce hasta ayrıntılı bir tanı ve tetkik sürecinden geçmektedir.

Günümüzde bel fıtığı probleminin kalıcı olarak tedavi edilmesi amacı ile mikro cerrahi yöntemi ile bel fıtığı ameliyatı uygulanmaktadır. 

Facebook
Twitter
Youtube
Spotify